Benutzereinstellungen

Neue Veranstaltungshinweise

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs

Es wurden keine neuen Veranstaltungshinweise in der letzten Woche verffentlicht

Kommende Veranstaltungen

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs | Anarşist hareketin

Keine kommenden Veranstaltungen verffentlicht
Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs - Anarchist Communist Event
Montag Mai 01 2017
12:00

DAF calls for May Day to Taksim

category yunanistan / trkiye / kıbrıs | anarşist hareketin | anarchist communist event author Samstag April 29, 2017 23:52author by DAF - DAF Report this post to the editors

Bir oy olan Hayır değil; bir reddediş, bir karşı koyuş, bir zgrlk, bir devrim olan HAYIRı haykırmak iin herkesi 1 Mayısta Taksim Meydanına ağırıyoruz.
1mayis2017.jpg

Trafikte sıkıştın, işe ge kaldın, izin almadan işe ge kalmak yasak. Uyarırlar, maaşından yarım gn kesinti yaparlar. Mola hakkın, ıkmak istedin; izin almadan molaya ıkmak yasak. Arkadaşın, dostun, akraban geldi; gidip konuşmak yasak. Telefon aldı, telefonla konuşmak yasak. Maaşını kesintili aldın, kesintiyi sormak yasak. Hakkın alındı, direnmek yasak. Senin gibi işilerin 1886da başlattığı kavga senin gnn olmuş, o gn Taksim Meydanı yasak. Taksim Meydanı; nk senin gibi işiler 1977de milyonlar olup doldurmuşlar bu meydanı. Korkan iktidarlar 34 işiyi katletmiş, senin gnnde seni katletmişler. Ondan yaşadığımız toprakların 1 Mayıs Meydanı TAKSİM MEYDANI olmuş.

Bir başka meydanda, 1886da Haymarket Meydanında başlamış bu kavga. Anarşist işilerin rgtlediği on binler, yz binler Haymarket Meydanını GNDE SEKİZ SAAT ALIŞMAK iin doldurmuşlar. Meydan tıka basa dolmuş, işilerin sesi gr, yle haykırmışlar ki gnde sekiz saati patronlar korkmuş, kolluk kuvvetleriyle saldırmışlar bize. Yaralanmışız, lmşz o gn. Korkaklara yetmemiş bu katliam. Mitingi rgtleyen anarşistleri aramışlar atlye atlye, fabrika fabrika. Yaklaşık iki sene sonra yargılamışlar bir oğunu ve asmışlar 4n. İşte 1 Mayısın kavgası byle başlamış tarihte.

1886dan 1977e her yasağa, her yasağın cezasına rağmen rgtlenen işiler, gnde sekiz saat kavgasının şiarıyla daha adil, daha zgr, paylaşma ve dayanışmayla dolu bir dnya iin ıkmışlar meydanlara. Mesele meydanın adı değil. İinde bulunduğun zamanda, o meydanın adının anlamının ne olduğudur. Son seim safsatasında herkesi Hayır demeye ağıranların, şimdi Taksim Yasak Bakırkye diyen iktidara Evet demesi, olsa olsa parlamenter bir stratejidir. Biz DEVRİMCİ ANARŞİST FAALİYET olarak Parlamenterlerle devrimcilerin ayrışması gerektiğini, Referanduma Dair 2. bildiri ile yayınlamıştık. Şimdi bu ayrışma başlamıştır.

Bir oy olan Hayır değil; bir reddediş, bir karşı koyuş, bir zgrlk, bir devrim olan HAYIRı haykırmak iin herkesi 1 Mayısta Taksim Meydanına ağırıyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Anarşizm!

Anarşist Devrime Faaliyetle!

Devrimci Anarşist Faaliyet

Verwandter Link: http://www.anarsistfaaliyet.org
This page can be viewed in
English Italiano Deutsch
Rojava: Mensaje urgente de un compaero anarquista en Afrin

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs | Anarşist hareketin | tk

Mi 20 Jun, 14:11

browse text browse image

textmlkszler dergisi'nin Eyll 2007 sayısı ıktı! 07:21 Mo 03 Sep by Ender Yılmaz 0 comments

İindekiler

textAnarşist Komnist İnisiyatif 1 Mayıs Bildirisi 00:02 Di 24 Apr by -- 1 comments

İşsizlik ve yoksulluk ığ gibi byrken; emekilerin kazanılmış hakları birer birer tırpanlanıyor. Egemenlerin paylaşım mcadeleleri yz binlerce insanın lmne, yoksullaşmasına ve evsiz kalmasına yol aıyor. Emperyalistler kendilerine yeni hedefler semeye, kirli savaşlarıyla emekileri birbirine kırdırmaya devam ediyor. Kapitalizmin eseri olan kresel ısınma ile dnya yok oluşa doğru ilerliyor.

textbir mAyıs'ta alanLARdayız; AmA... 03:47 Sa 21 Apr by Ankara Anarşi İnisiyatifi 0 comments

Bir Mayıs, yıllardır, sol rgtlerin kelle hesabı yaptıkları, devletin belirlediği sınırlar ierisine hapsedilmiş, sıkıcı bir geit treni havasında srp gidiyor.

textMlkszler Dergisi'ne Abone Olun 03:22 Mi 11 Apr by Dicle Bozdağ 0 comments

Mlkszler bundan sonra abonelik sistemine gemiştir. İsteyen okuyucularımız abone olabilirler. Abone oldukları takdirde Mlkszlerin bundan nceki btn sayılarını da cretsiz gnderiyoruz.

textMlkszler Mart 2007 sayısı ıktı! 03:20 Mi 11 Apr by Dicle Bozdağ 0 comments

Reisi cumhurun kim olacağına ilişkin iktidar odakları arasındaki sz delloları devam ede dursun Krtlerin ve emekilerin zerinde baskıların arttığı bir mart ayını daha geride bıraktık.

textmlkszler Mart 2007 sayısı ıktı! 15:36 Sa 10 Mr by Dicle Bozdağ 0 comments

Fırtına sonrası sessizlik başladı. Dink suikastının ardından devletluların bol kefeden estirdiği tm aıklamalar, sonuna kadar gidecez naraları kubbede hoş bir seda olarak asılı kaldı. Farklı bir şey de beklemiyorduk, bu msamereyi defalarca grmştk.

textMlkszler'in Şubat 2007 sayısı ıktı 05:47 Fr 16 Feb by şafak eryılmaz 0 comments

Merhaba

textAylık Siyasi Dergi MLKSZLER'in birinci sayısı ıktı! 13:08 Fr 12 Jan by Mlkszler 0 comments

Ben bilirim, beni izleyin demeden devrimcilikte ısrar eden, eleştirdiği toplumun smrye dayalı otoriter kalıplarını iinde yeniden retmeden mcadeleyi rmekte direnen, liberalleşmeden zgrlk olabilen, kadının patriyarkal smrden kurtuluşunu emeki sınıfın devriminin yan rn değil kendi mcadelesinin bir eseri olacağına inanan bir izginin mmknlğne ve gerekliliğine inancımız bizi bir araya getirdi.

textKara Kızıl Notlar'ın Ekim-Kasım-Aralık sayısı ıktı 03:07 Mi 01 Nov by Ender Yilmaz 0 comments

Bu sayımızda her radikal dşnce iin devrim perspektifinin temel meselelerinden biri olan iktidar sorununu inceliyoruz.

resim_056.jpg imageAnarşist Komnist İnisiyatif 1 Mayıs'ta Kadıkydeydi 15:37 Do 04 Mai by Ender Yilmaz 0 comments

Emek Platformunun ağrısını yaptığı Kadıkydeki 1 Mayıs kutlamalarına yaklaşık 30.000 kişi katıldı. Sendikaların yanı sıra pek ok kitle rgt ve politik rgtn de yer aldığı mitingde sendikaların ana gvdesini DİSK oluşturdu. Genel olarak sakin geen mitingin sonlarına doğru DTP ve HC kortejleri arasında atışma ıktı.

more >>

image1 Mayısta Taksimdeyiz! Mai 03 by Devrimci Anarşist Faaliyet 0 comments

Kitle ve kitleselleşmek, biz devrimci anarşistlerin kavramları değildir. Bizim iin nemli olan, tm tutsaklıkları ve adaletsizlikleri yaşayan ezilenlerin kavgayı iselleştirmesidir. Ancak ve ancak bu bireyler sayesinde oluşacak rgtl bir toplum, nitelikli niceliğinin gcn gsterebilecektir.
Şimdi, işletilmeyen otobslere, kapatılan yollara, bariyerlerle kilitlenmiş ve polislerle kapatılmış bir Taksime rağmen; yasaklanan bir Taksime rağmen; tm benliğimizle, tm beraberliğimizle bu 1 Mayısta da Taksimdeyiz.

textAnti-Otoriter Yayıncılığın Trkiyedeki Servenine Bir Bakış Apr 21 by Mutlu Dulkadir 0 comments

Her zaman aynı anlama gelmese de, bir yayıncılık tarihi, bir tr hareket tarihi olarak da okunabilir. Bu anlamda bu makale, znde bunu amalıyor olsa da, Trkiyedeki anti-otoriter yayıncılığın tarihine ilişkin eksiksiz bir değerlendirme iddiası taşımıyor. Bu noktada şunu da vurgulamak gerekir ki; pek ok kişinin aklına gelebileceği gibi st-başlıkta geen anti-otoriter yerine anarşist szcğnn kullanılması tercih edilebilir(di), ancak bu tercih, ilerleyen satırlarda aktarılacak yky tam anlamıyla betimleyecek kapsayıcılıkta ol(a)mazdı.

textzgrlğn rgt Jun 02 by Zafer Onat 1 comments

Sosyalist bir anlayış olarak anarşizm rgtllğn zgrlğ yok edeceği sylemini şiddetle reddeder. Anarşistler iin sınıfların ve otoritelerin olmadığı, bireylerin zgr iradelerine dayalı komnist bir dnyanın nasıl mmkn olduğuna verilecek en genel cevap bu toplumdaki tm bireylerin birbiriyle iletişim kurabilir, dayanışabilir olmasını sağlayacak, otoritenin yeniden ortaya ıkmasını engelleyecek bir rgtllğe sahip olmaları gereklidir. olacaktır.

textAnarşist Komnist İnisiyatif 1 Mayıs Bildirisi Apr 24 AKi 1 comments

İşsizlik ve yoksulluk ığ gibi byrken; emekilerin kazanılmış hakları birer birer tırpanlanıyor. Egemenlerin paylaşım mcadeleleri yz binlerce insanın lmne, yoksullaşmasına ve evsiz kalmasına yol aıyor. Emperyalistler kendilerine yeni hedefler semeye, kirli savaşlarıyla emekileri birbirine kırdırmaya devam ediyor. Kapitalizmin eseri olan kresel ısınma ile dnya yok oluşa doğru ilerliyor.

textbir mAyıs'ta alanLARdayız; AmA... Apr 21 0 comments

Bir Mayıs, yıllardır, sol rgtlerin kelle hesabı yaptıkları, devletin belirlediği sınırlar ierisine hapsedilmiş, sıkıcı bir geit treni havasında srp gidiyor.

textKara Kızıl Notlar'ın Ekim-Kasım-Aralık sayısı ıktı Nov 01 Anarşist Komnist İnisiyatif 0 comments

Bu sayımızda her radikal dşnce iin devrim perspektifinin temel meselelerinden biri olan iktidar sorununu inceliyoruz.

2005-2018 Anarkismo.net. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Anarkismo.net. [ Disclaimer | Privacy ]