user preferences

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs - Anarchist Communist Event
Monday May 01 2017
12:00 PM

DAF calls for May Day to Taksim

category yunanistan / trkiye / kıbrıs | anarşist hareketin | anarchist communist event author Saturday April 29, 2017 23:52author by DAF - DAF Report this post to the editors

Bir oy olan Hayır değil; bir reddediş, bir karşı koyuş, bir zgrlk, bir devrim olan HAYIRı haykırmak iin herkesi 1 Mayısta Taksim Meydanına ağırıyoruz.
1mayis2017.jpg

Trafikte sıkıştın, işe ge kaldın, izin almadan işe ge kalmak yasak. Uyarırlar, maaşından yarım gn kesinti yaparlar. Mola hakkın, ıkmak istedin; izin almadan molaya ıkmak yasak. Arkadaşın, dostun, akraban geldi; gidip konuşmak yasak. Telefon aldı, telefonla konuşmak yasak. Maaşını kesintili aldın, kesintiyi sormak yasak. Hakkın alındı, direnmek yasak. Senin gibi işilerin 1886da başlattığı kavga senin gnn olmuş, o gn Taksim Meydanı yasak. Taksim Meydanı; nk senin gibi işiler 1977de milyonlar olup doldurmuşlar bu meydanı. Korkan iktidarlar 34 işiyi katletmiş, senin gnnde seni katletmişler. Ondan yaşadığımız toprakların 1 Mayıs Meydanı TAKSİM MEYDANI olmuş.

Bir başka meydanda, 1886da Haymarket Meydanında başlamış bu kavga. Anarşist işilerin rgtlediği on binler, yz binler Haymarket Meydanını GNDE SEKİZ SAAT ALIŞMAK iin doldurmuşlar. Meydan tıka basa dolmuş, işilerin sesi gr, yle haykırmışlar ki gnde sekiz saati patronlar korkmuş, kolluk kuvvetleriyle saldırmışlar bize. Yaralanmışız, lmşz o gn. Korkaklara yetmemiş bu katliam. Mitingi rgtleyen anarşistleri aramışlar atlye atlye, fabrika fabrika. Yaklaşık iki sene sonra yargılamışlar bir oğunu ve asmışlar 4n. İşte 1 Mayısın kavgası byle başlamış tarihte.

1886dan 1977e her yasağa, her yasağın cezasına rağmen rgtlenen işiler, gnde sekiz saat kavgasının şiarıyla daha adil, daha zgr, paylaşma ve dayanışmayla dolu bir dnya iin ıkmışlar meydanlara. Mesele meydanın adı değil. İinde bulunduğun zamanda, o meydanın adının anlamının ne olduğudur. Son seim safsatasında herkesi Hayır demeye ağıranların, şimdi Taksim Yasak Bakırkye diyen iktidara Evet demesi, olsa olsa parlamenter bir stratejidir. Biz DEVRİMCİ ANARŞİST FAALİYET olarak Parlamenterlerle devrimcilerin ayrışması gerektiğini, Referanduma Dair 2. bildiri ile yayınlamıştık. Şimdi bu ayrışma başlamıştır.

Bir oy olan Hayır değil; bir reddediş, bir karşı koyuş, bir zgrlk, bir devrim olan HAYIRı haykırmak iin herkesi 1 Mayısta Taksim Meydanına ağırıyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Anarşizm!

Anarşist Devrime Faaliyetle!

Devrimci Anarşist Faaliyet

Related Link: http://www.anarsistfaaliyet.org

This page has not been translated into 한국어 yet.

This page can be viewed in
English Italiano Deutsch
Rojava: Mensaje urgente de un compaero anarquista en Afrin

Front page

Fundada en Parma la Confederacin Internacional del Trabajo (CIT)

Entrevista al Secretario de Exteriores de la CNT

Colombia: La guerra contra las comunidades contina

Comunicado de CGT sobre la Nakba, 70 aos de dolores para el Pueblo Palestino

Να Ξανασκεφτούμε την Αναρχία

8 reasons anarchists are voting Yes to Repeal the hated 8th

O movimento anarquista no Japo: os mrtires de Tquio

La minga es un tema de unin, de fuerza, entrevista en memoria de Ramn Asce

Fuga de dlares na Argentina e o papel dos acordos abutres no governo Macri

"Τοπικά Συμβούλια" στη Συρία

Democracy, Radical Democracy, and AnarchismA Discussion

South Africa: Minimum wages cant end suffering when the rich abuse the poor

Zero de Conduite του Jean Vigo

La CNT de Gijn es acusada de organizacin criminal y extorsin

Resist-Occupy-Produce: What can Anarchists and Syndicalists Learn from Factory Take-Overs and Worker Cooperatives in Argentina?

The Family-Party-State Nexus in Nicaragua

Σκαντζόχοιρος #5

O patriotismo e o caminho para a felicidade dos chineses

Atentado contra Jorge Vega Galvis, dirigente campesino y comunitario de Cartagena de Chair, Caquet

Como construir uma sociedade de liberdade e igualdade genunas

[Colombia] Sigamos luchando en memoria de Nicols Neira

Ο μύθος της κινηματικής ενότητας

Αναρχικό Κοινωνικό Κέντρο-Βιβλιοθήκη

Book Review: Jean Vigo by P.E. Salles Gomes (1998)

2005-2018 Anarkismo.net. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Anarkismo.net. [ Disclaimer | Privacy ]