Benutzereinstellungen

Neue Veranstaltungshinweise

Yunanistan / Türkiye / Kıbrıs

Es wurden keine neuen Veranstaltungshinweise in der letzten Woche veröffentlicht

Kommende Veranstaltungen

Yunanistan / Türkiye / Kıbrıs | Emperyalizm / Savaş

Keine kommenden Veranstaltungen veröffentlicht

Halklarla savaşan her devlet kaybedecektir!

[English] [Français]

category yunanistan / türkiye / kıbrıs | emperyalizm / savaş | feature author Freitag Oktober 11, 2019 03:57author by Devrimci Anarşist Faaliyet - DAF Report this post to the editors

featured image

TC Devleti bir kısmını işgal ettiği coğrafyaya, yeni tezkere ile yeniden “kendi toprak bütünlüğünü korumak” bahanesiyle girmeye karar verdi. Devletin başındakiler barıştan bahsetmekten utanmadığı gibi, kendi çıkarları için başlattığı savaşın ismini koyarken de utanmadı. “Barış Pınarı” adı verilen savaş operasyonunda savaş uçakları, hedef gözetmeyen hava saldırıları başta olmak üzere, hemen devreye sokuldu. Bütün bunlar TC Devleti’ni sözde “kınayan” devletlerin ve kamuoyunun gözleri önünde gerçekleştirilmeye başlandı.

[English] [Français]

Read also (in English) : Solidarity With People In Rojava, Denouncing Turkish State And United States Allies - Kurdish-speaking Anarchist Forum (KAF) [Français]


TC Devleti tankı, topu, savaş uçağı, savaş çığırtkanları ve düşmanlıkla doldurulmuş eski politikalarıyla yeni bir savaşın peşinde.

Yaşadığımız topraklarda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı verilen değişikliklerden sonra neredeyse hiç çalıştırılmayan Meclis, bu kez savaş gündemiyle hemen toplandı. Mecliste eller savaş için kalktı. Erdoğan’ın “80 milyon insanı felakete sürüklediğini” her fırsatta dile getirenler, bu kez savaşa destek noktasında tereddüt etmedi.

Suriye coğrafyasında birçok devletin zamanla kendisine bir yer edindiği savaşın başlamasının üzerinden 10 yıl bile geçmemişken; TC Devleti de birçok devletin yaptığı gibi, savaşın başlaması ve yaygınlaşmasında hiç rolü yokmuş gibi davranmaya devam ediyor.

TC Devleti bir kısmını işgal ettiği coğrafyaya, yeni tezkere ile yeniden “kendi toprak bütünlüğünü korumak” bahanesiyle girmeye karar verdi. Devletin başındakiler barıştan bahsetmekten utanmadığı gibi, kendi çıkarları için başlattığı savaşın ismini koyarken de utanmadı. “Barış Pınarı” adı verilen savaş operasyonunda savaş uçakları, hedef gözetmeyen hava saldırıları başta olmak üzere, hemen devreye sokuldu. Bütün bunlar TC Devleti’ni sözde “kınayan” devletlerin ve kamuoyunun gözleri önünde gerçekleştirilmeye başlandı.

ABD, kendi askerlerini çekerken sonu gelmeyen savaşların bu kez “kendileri için bittiğini” ilan ediyor. Ve Avrupa’nın geri dönüşlerini kabul etmediği IŞİD’lileri TC’nin kabul etmesi gerektiğini de ekliyor.

Yaşadığımız topraklarda yoldaşlarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız katledilerken seyreden ve bu katliamların önünü açarak katledilmelerinde işbirliği içinde olan devlet, şimdi de IŞİD’lilerin gardiyanlığını üsteleniyor. Bu topraklarda yaşanmış en büyük katliamlardan birinde, barış için toplanan 100’den fazla insanımızın katledildiği 10 Ekim Katliamı’nın yıldönümünden bir gün önce başlatılan bu savaş yeni katliamların habercisi.

Devletin kontrolündeki medya da bu savaş politikasına çanak tutuyor. Çok değil daha birkaç ay önce göçmen karşıtı söylemlerinde Suriyelilerin “yaşadığımız topraklarda ne işi olduğunu” soran medya, TC Devleti askerinin Suriyelilerin yaşadığı topraklarda ne aradığını sormuyor. Görevi “gerçekleri halka aktarmak olduğu” iddia edilen medya, savaş çığırtkanlığı yapmaya devam ediyor, yaşanan katliamları görmezden geliyor. TC Devleti’nin savaş politikasını meşrulaştırmaktan başka bir “haber” yapamayan medya, hamaset söylemleriyle yalanlarına devam ediyor.

İktidarların kendi çıkarları için çıkarttıkları bütün savaşlar, katliamdır. Milliyetçi ve militarist politikalarla yükseltilen her savaş, katliamdır. Ezilen halkları hedef alan her mermi, her bomba, özgürlüğü hedef almıştır.

Özgürlüğü hedef alan her savaş, kaybedilmeye mahkûmdur.
Ne bu savaşı kazanabilir ne de yaşattıracakları katliamları meşrulaştırabilirler.

Halklarla savaşan her devlet kaybedecektir!

Devrimci Anarşist Faaliyet

Verwandter Link: https://anarsistfaaliyet.org/bildiriler/halklarla-savasan-her-devlet-kaybedecektir/
This page can be viewed in
English Italiano Deutsch

Hauptseite

Declaración Anarquista Internacional: A 85 Años De La Revolución Española. Sus Enseñanzas Y Su Legado.

Death or Renewal: Is the Climate Crisis the Final Crisis?

Gleichheit und Freiheit stehen nicht zur Debatte!

Contre la guerre au Kurdistan irakien, contre la traîtrise du PDK

Meurtre de Clément Méric : l’enjeu politique du procès en appel

Comunicado sobre el Paro Nacional y las Jornadas de Protesta en Colombia

The Broken Promises of Vietnam

Premier Mai : Un coup porté contre l’un·e d’entre nous est un coup porté contre nous tou·tes

Federasyon’a Çağırıyoruz!

Piştgirîye Daxuyanîya Çapemenî ji bo Êrîşek Hatîye li ser Xanîyê Mezopotamya

Les attaques fascistes ne nous arrêteront pas !

Les victoires de l'avenir naîtront des luttes du passé. Vive la Commune de Paris !

Contra la opresión patriarcal y la explotación capitalista: ¡Ninguna está sola!

100 Years Since the Kronstadt Uprising: To Remember Means to Fight!

El Rei està nu. La deriva autoritària de l’estat espanyol

Agroecology and Organized Anarchism: An Interview With the Anarchist Federation of Rio de Janeiro (FARJ)

Es Ley por la Lucha de Las de Abajo

Covid19 Değil Akp19 Yasakları: 14 Maddede Akp19 Krizi

Declaración conjunta internacionalista por la libertad de las y los presos politicos de la revuelta social de la región chilena

[Perú] Crónica de una vacancia anunciada o disputa interburguesa en Perú

Nigeria and the Hope of the #EndSARS Protests

How Do We Stop a Coup?

Aλληλεγγύη στους 51 αντιφασίστες της Θεσσαλονίκης

No war on China

Yunanistan / Türkiye / Kıbrıs | Emperyalizm / Savaş | tk

Mo 02 Aug, 09:54

browse text browse image

460_0___30_0_0_0_0_0_uluderekatliami_1.jpg imageDevlet zulmettikçe daha da büyür özgürlük tutkusu 20:31 So 01 Jan by Devrimci Anarsist Faaliyet (DAF) 0 comments

Arkalarında soğuk namlu yoktu, dağlardan aşağı boşanacak ise çığ değildi. Onlar az önce kendilerini durduran jandarmalardan kaçıyorlardı, mahpusluk korkusundan yani gökyüzünden yağacak olan kar değil f-16’ların bombalarıydı. Sığınabilecek yüceltilere yetişmek için vakit yoktu, f-16’lar daha hızlıydı onlardan ve sığındılar ilk gördükleri kayalıkların ardına…

textTürkiye'de CIA hapishanesi var 17:29 Di 13 Dez by Deniz KURTUL 0 comments

İSTANBUL - Luai Sakka’nın avukatı Osman Karahan’a göre, CIA Başkanı’yla görüşülen konular arasında, CIA ajanlarının çalışmalarının engellenmemesi de var.

textSaddam'ın İdamı Ve Sonrası Apr 07 by Zeynep Zelal 0 comments

Tüm dünya Saddam Hüseyin’in idamını defalarca izledi, idam öncesi ve sonrası yaşananlarla ilgili her türlü detayı takip etti. İdam görüntülerine ait internette yer alan tek bir videonun sadece bir gün içerisinde 12,3 milyon kere tıklanması bize bu idamın dehşet verici ve düşündürücü boyutunu ortaya koymaya yeter. İnsanların idama olan merakı ve bunun sosyo- psikolojik etkisi bu yazının konusu olmamakla birlikte ciddi bir incelemeyi hak edecek boyutta bir etkiye sahip.

textOrtadoğu, Türkiye Ve PKK’nin Ateşkesi Mär 19 by Dicle Bozdağ 0 comments

PKK, ateşkes sinyallerini ağustos ayında yayınladığı deklarasyonda vermişti. Bu deklarasyonda öne sürülen şartların gerçekleşmesi sonucunda ateşkes ilan edeceğini söyledi. Tabi bu şartlardan hiçbiri gerçekleşmedi.

Sorry, no press releases matched your search, maybe try again with different settings.
© 2005-2021 Anarkismo.net. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Anarkismo.net. [ Disclaimer | Privacy ]